logo

05 Temmuz 2017

Akit yazarından Adalet Yürüyüşü’ne saldırı iması…

“Peki karşı bir eylemde, diğer partilerden CHP’ye karşı yapılırsa, İstanbul’un dışında veya içinde, karşı karşıya gelen iki grup birbirlerine pek çok zayiat ve kötülük yaparsa, ülkenin bu kaos ortamına sürüklenmesinin sorumluluğu, kime yüklenecektir.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 9 Temmuz’da İstanbul Maltepe’de sona ermesi planlanan Adalet Yürüyüşü’nü hakkında hükümet üyeleri ve destekçilerinden hedef gösteren açıklamalar ve iddialar gelmeye devam ediyor.

Akit yazarı eski FETÖ’cü Nurettin Veren, bugünkü yazısında Adalet Yürüyüşü’ne ‘farklı bir partinin taraftarlarının’ saldırabileceğini iddia ederek yürüyüşün derhal durdurulması çağrısı yaptı.

“Yetkilileri ve yürekli savcıları acilen göreve çağırıyorum” diyen Veren’in yazısında ilgili bölüm şöyle:

Peki karşı bir eylemde, diğer partilerden CHP’ye karşı yapılırsa, İstanbul’un dışında veya içinde, karşı karşıya gelen iki grup birbirlerine pek çok zayiat ve kötülük yaparsa, ülkenin bu kaos ortamına sürüklenmesinin sorumluluğu, kime yüklenecektir.

Bu hususta hükümetin, acilen bu maskaralığa bir son vermesi ve hukuki bir gerekçe ile gösteri ve yürüyüş yasasındaki pek çok hususları gündeme getirerek, bu yürüyüşün acilen durdurulması gerekir.

İlla birilerinin ölmesi ve ülkenin kaosa sürüklenmesi beklenmemelidir. Birileri şimdiden ellerini ovuşturarak, bu yürüyüşün ve mitinglerin getireceği neticeden bir şeyler çıkarmak ve Türkiye’yi dize getirmek için sabırsızlıkla beklemektedir, buna asla fırsat vermeyelim.

Yetkilileri ve yürekli savcıları acilen göreve çağırıyorum.

Kaynak:Cumhuriyet

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?