logo

26 Temmuz 2016

Akın Öztürk’ün yüzündeki yaraların sebebi belli oldu!

Akın Öztürk'ün yüzündeki yaraların sebebi belli oldu!

Uluslararası AF Örgütü tarafından darbe girişiminin ardından gözaltına alınan darbeci generallere işkence edildiği iddia edilmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Bozdağ Af Örgütü’nün bu iddialarının sadece iftiradan ibaret olduğunu ortaya koydu. Bakan Bozdağ, “Akın Öztürk, Akıncı Üssü’nde yakalanma esnasında yaralandı. Bir takım iftiralar var. İsim versinler, nerede yapılmış söylesinler. Darbe girişimleri başarısız olunca iftiralar atmaya başladılar.” dedi.

AHaber canlı yayınında Murat Akgün’ün sorularını yanıtlayan Adalet Bakanı BEKİR BOZDAĞ konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

İDDİALAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Af Örgütünün bu açıklaması gerçeğe dayanmamaktadır. Zira darbe girişiminin hemen akabinde FETÖ’cü hainlere müzahir olan çevreler gözaltına alınan askerlere kötü muamele yapıldığına dair haberler yaymaya başladılar.

Ben çok net ifade ediyorum. Gözaltına alınan kişiler sağlık kontrolünden geçiriliyor. Herhangi bir yerinde yara bere var mı tespit ediliyor. Gözaltından sonra da tespitler yapılıyor.

Bir defa bu raporlar açık ve net. Bu raporlar bu iddiaların hiçbirisini doğrulamıyor. O gün baktığınızda tankların üzerine çıkan halk var. Pekçok darbeci askeri vatandaş teslim aldı.

O sırada vatandaşla olan muameleler sırasında bazı şeylerin olduğu görülüyor. Fotoğraflar var.

Örneğin Akın Öztürk’le alakalı… Onun helikopteri yukarıdan atış yapılarak vuruluyor. İnişe zorlanıyor. Akıncı ÜSsü kontrol altına alıyor ve o sırada yaralanıyor.

Ama bu durumu Akın Öztürk’e işkence yapılmış gibi yayılıyor. İftiralar yayınlanıyor.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ işkence iddialarına cevap verdi!

Kaynak:Milliyet

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?