logo


AK Partili o vekilden yine tehdit

AK Partili o vekilden yine tehdit

Hürriyet Gazetesi’ne önceki gece düzenlenen saldırının ardından kalabalığa yaptığı konuşmada tehditler savuran AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve İstanbul Milletvekili Abdurrahim Boynukalın, yeni baskınlar yapabileceklerinin sinyalini verdi. Daha önce yaptığı açıklamada Hürriyet’e şiddet içeren taşlı-sopalı baskına “teskin etmek için” katıldığını söyleyen AK Partili vekil, devletin resmi ajansı aracılığıyla yeni tehditler savurdu: “Böyle devam ederlerse, biz AK Parti Gençlik Kolları olarak da kendi içimizdeki bütün insanlarla beraber yine bu medya organlarının önünde eylem yapmaya devam edeceğiz. Buna alışmaya başlasınlar artık.”

Devletin resmi haber ajansı Anadolu Ajansı’na açıklamalarda bulunan Boynukalın, Cumhurbaşkanı RECEP TAYYİP ERDOĞAN’ın ATV ve A Haber canlı yayınında, “400 milletvekili” ifadeleriyle ilişkin bir soruya cevap verirken, sistemin tıkandığını, yeni bir düzenleme olması gerektiğini anlattığını, ancak bazı medya organlarınca bu sözlerin çarpıtıldığını öne sürdü. Bir el tarafından düğmeye basılmış gibi hızla organize edilen Hürriyet’e saldırıyı doğalmış gibi gösteren ve ‘zannedersem kapı kırılmış’ diyerek hafife alan Boynukalın, sözlerine şöyle devam etti:

ZANNEDERSEM KAPI KIRILMIŞ
“Cumhurbaşkanımızın sözleri başka bir noktaya çekildi. Bu duyulur duyulmaz İstanbul’da Hürriyet Gazetesi’nin önünde bir eylem yapıldığına dair ve insanların orada toplandığına dair bir haber aldık. Oraya gittik. Gittiğimizde bazı şeyler olmuştu, bir kapı zannedersem kırılmış ve biz hemen kitleyi parti teşkilatımızdaki arkadaşlarla beraber teskin etmeye çalıştık. Daha fazla ciddi bir mesele olmadan eylemimizi tamamlayalım denildi ve eylem düzgün bir şekilde demokratik hak olarak yapıldı ve bitti.”

BU BİZİM İÇİN ŞEREFTİR
Hürriyet’in kendisi ve protesto gösterisine katılanlar hakkındaki suç duyurusunun “tam bir oksimoron (Birbiriyle çelişen, zıt anlamlı ifadenin bir arada kullanılması)” olduğunu savunan Boynukalın saldırıdan hemen sonra görüntülere açıkça yansıyan tehditlerini unutup şöyle devam etti: “CNN Türk’te yayımlanan videoda ben hiçbir eylemcinin şiddete bulaşmaması gerektiğini söylüyorum. Onlar da şiddete teşvikten dolayı suç duyurusunda bulunacaklarını söylüyorlar. Hiç problem değil. Bizim için bir şereftir bu anlamda.”

BUNA ALIŞSINLAR ARTIK
AK Partili milletvekili, meşru siyasetin zeminini devam ettirmek için çaba harcadıklarını belirttiği açıklamada bile basın kuruluşlarına yönelik yeni baskın tehdidinde bulunmaktan çekinmiyor:
“Bundan sonra da açık söyleyeyim, bu tarz manipülasyonlarla şiddeti aklayan bir tavır ortaya koymaya devam ederlerse biz AK Parti Gençlik Kolları olarak da kendi içimizdeki bütün insanlarla beraber yine bu medya organlarının önünde eylem yapmaya devam edeceğiz. Buna alışmaya başlasınlar artık.”

SÜREKLİ TEHDİTLER YAĞDIRDI: DEFOLUP GİDECEKSİNİZ!
BOYNUKALIN, HÜRRİYET’E SALDIRININ ARDINDAN KALABALIĞA SESLENDİĞİ KONUŞMASINDA NELER DEMİŞTİ?

Hürriyet Gazetesi’ne önceki gece düzenlenen çirkin saldırının ardından konuşan Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı ve İstanbul Milletvekili Abdurrahim Boynukalın, sloganlar atan saldırgan kalabalığa seslenmişti. Boynukalın, sürekli tehditler yağdırdığı konuşmasında şunları söylemişti:

“SEÇİMDEN NE ÇIKARSA ÇIKSIN SENİ BAŞKAN YAPTIRACAĞIZ”
“Bu noktadan sonra HDP’nin PKK’yla, PKK’nın Zaman Gazetesi ile, Zaman Gazetesi’nin de Aydın Doğan’la hiçbir farkı kalmamıştır. Hepsi birer terör örgütüdür. Ve bu adamlara karşı bizim söyleyeceğimiz tek bir şey vardır. Her şeyi Cumhurbaşkanı, başkan olamadığından dolayı yapıyor diyorlar. Biz de şunu söylüyoruz. 1 Kasım’daki seçimden sonra ne çıkarsa çıksın, seni başkan yaptıracağız, seni başkan yaptıracağız, seni başkan yaptıracağız.

“BAŞKAN YAPTIRINCA HEPSİ DEFOLUP GİDECEK”
Sizler bugün buraya gelerek, sadece AK Parti Gençlik Kolları’nın bireyleri değil, AK Parti İstanbul’un bireyler değil, teker teker ümmet coğrafyasındaki bütün şehitlerimizin, bütün kardeşlerimizin, Suriye’deki, Irak’taki, Myanmar’daki ve bütün mazlum insanların tamamının kardeşi olduğunuzu söylüyorsunuz. Allah hepinizden razı olsun. Allah’ın izniyle, sadece Aydın Doğan medyası değil, bütün HDP’siyle, PKK’sıyla, bütün terör örgütleriyle ve ilk başta da Fethullahçı terör örgütüyle, biz başkan yaptırdıktan sonra onlar da defolup gidecek …”

SALDIRIDAN SONRA SÜKÜNET ÇAĞRISI: “ŞİDDET OLMASIN”
Boynukalın’ın saldırıdan sonra yaptığı tehdit dolu konuşmada, polisler araya girdikten sonra gruba sükunet çağrısı yapması ayrıca dikkat çekmişti: “Kardeşler, bize yakışan basın açıklamasını yaptıktan sonra düzgün bir şekilde buradan ayrılmak. Hiçbir şiddet olayı göstermeden…”

Kaynak:Hürriyet

Etiketler: » » » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

9+6 = ?