logo


07 Eylül 2015

AK Parti milletvekili, saldırganlara böyle hitap etti: 1 Kasım’dan sonra defolup gidecekler!

hurriyet

Hürriyet’e dün gece düzenlenen çirkin saldırıda bir isim, yağdırdığı tehditlerle dikkat çekti. AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve İstanbul Milletvekili Abdurrahim Boynukalın, taş ve sopalarla Hürriyet’e saldıran gruba konuşma yaparak, “1 Kasım’da sonra defolup gidecekler!” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün akşamki açıklamalarının hurriyet.com.tr’de verilme biçimine tepki bahanesiyle Hürriyet’in önüne gelen bir grup, güvenlik kulübesine saldırarak bariyerleri yıktı. 200 kişilik bir gruptan yaklaşık 20 kişi, bahçeden içeri girmeyi başararak Hürriyet’in ana giriş kapısını taş ve sopalarla parçaladı. Binanın içine de girmeye çalışan grubu, gazetemizin güvenlik görevlileri ana kapıyı kilitleyerek güçlükle engelledi.

SÜREKLİ TEHDİTLER YAĞDIRDI

Yaklaşık 10 dakika boyunca camları kırıp, ölüm tehditleri savuran grup polisin bölgeye gelmesiyle bahçenin dışına güçlükle çıkarıldı. Grup, Türk bayrağının yanında yer alan Hürriyet bayrağını da indirerek ateşe verdi. Bu sırada olay yerine gelen Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı ve İstanbul Milletvekili Abdurrahim Boynukalın, sloganlar atan saldırgan kalabalığa seslendi. Boynukalın, sürekli tehditler yağdırdığı konuşmasında şunları söyledi:

“SEÇİMDEN NE ÇIKARSA ÇIKSIN…”

“Bu noktadan sonra HDP’nin PKK’yla, PKK’nın Zaman Gazetesi ile, Zaman Gazetesi’nin de Aydın Doğan’la hiçbir farkı kalmamıştır. Hepsi birer terör örgütüdür. Ve bu adamlara karşı bizim söyleyeceğimiz tek bir şey vardır. Her şeyi Cumhurbaşkanı, başkan olamadığından dolayı yapıyor diyorlar. Biz de şunu söylüyoruz. 1 Kasım’daki seçimden sonra ne çıkarsa çıksın, seni başkan yaptıracağız, seni başkan yaptıracağız, seni başkan yaptıracağız.

“ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN…”

Sizler bugün buraya gelerek, sadece AK Parti Gençlik Kolları’nın bireyleri değil, AK Parti İstanbul’un bireyler değil, teker teker ümmet coğrafyasındaki bütün şehitlerimizin, bütün kardeşlerimizin, Suriye’deki, Irak’taki, Myanmar’daki ve bütün mazlum insanların tamamının kardeşi olduğunuzu söylüyorsunuz. Allah hepinizden razı olsun. Allah’ın izniyle, sadece Aydın Doğan medyası değil, bütün HDP’siyle, PKK’sıyla, bütün terör örgütleriyle ve ilk başta da Fethullahçı terör örgütüyle, biz başkan yaptırdıktan sonra onlar da defolup gidecek …”

SALDIRIDAN SONRA: “ŞİDDET OLMASIN”

Boynukalın’ın saldırıdan sonra yaptığı tehdit dolu konuşmada, polisler araya girdikten sonra gruba sükunet çağrısı yapması ayrıca dikkat çekti: “Kardeşler, bize yakışan basın açıklamasını yaptıktan sonra düzgün bir şekilde buradan ayrılmak. Hiçbir şiddet olayı göstermeden…”

Abdurrahim Boynukalın sosyal medyadan yapılan çağrılar üzerine Hürriyet önünde kalabalık toplandıktan sonra Twitter’dan da şunları yazdı:

– “Doğan medyasına, şiddet sevicilere, Erdoğanfobiklere ve Demirtaş’a silahın karşısında durun demiyoruz. Ellerindekileri bıraksınlar yeter!”

Etiketler: » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

1+8 = ?