logo


Ak Parti Ardahan İl Teşkilatı İstifa Etti

AK Parti Ardahan İl Başkanı Yunus Baydar teşkilatıyla birlikte istifa etti.

Baydar, il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, il ve ilçe merkez yönetiminin genel merkezin isteği üzerine istifalarını sunduklarını belirtti. Kendisiyle beraber bütün teşkilatın istifa ettiğini vurgulayan Baydar, bu süreç ile kadroların daha da güçlendirilmesinin hedeflendiğini ifade ederek şunları kaydetti:

‘Genel merkezimizin bize talimatı doğrultusunda, özellikle mahalli idareler seçiminde yaşadığımız bir kısım olumsuzlukların bu süreçle beraber özellikle teşkilat anlamında giderilmesi için, yani bu sürecin revizyon, yenilenme ve bazı organlarda da değişiklikle birlikte Ardahan teşkilatında 6 ilçemiz ve il teşkilatı olarak genel merkezimizle yaklaşık 10 günlük yapılan istişareler sonucu bir istifa mekanizması oluşturduk. Genel merkezimizin de talimatı doğrultusunda bu kararı aldık. Perşembe günü biz bu istifalarımızı genel merkezimize sunacağız. Muhtemelen Perşembe günü Ak Parti genel merkezi Sayın Başbakanımızın talimatları ve teşkilat başkanımız Süleyman Soylu’nun da nihai olarak oradaki değerlendirmeleri sonucunda Ardahan teşkilatlarındaki yeni sürecin, yeni yapılanma sürecinin nasıl işleyeceği ile ilgili karar verilecektir. Biz şu anda il teşkilatı, merkez ilçe ve diğer 5 ilçemiz seçim sonuçlarına bakılmaksızın genel merkezin talebi doğrultusunda bir süreç işletiyoruz. Bu sürecin inşallah ilimize, ilçelerimize, Ardahan’ımıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.’

Baydar, bir çok ilde bu çalışmanın olduğunu ve Ardahan’da ise yapılan bu çalışma ile daha çok teşkilatların tekrardan revize Edilmesi’nin hedeflendiğini dile getirerek, ‘Birçok ilde bu çalışma var. Ardahan’daki çalışma şu anda daha çok teşkilatların tekrardan revize edilmesi, güçlendirilmesi, bir kısım eksik görülen noktaların da yeniden değerlendirilmesi konumundadır. Seçim sonuçları açısından Ardahan’ın başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü il belediyesi, Göle ile Posof ilçesinin kazanılması, il genel meclis başkanlığının tekrar Ak Partinin elinde olması, bunlar genel anlamda biz bu konuda teşkilatlarımıza da teşekkür ettik’ diye konuştu.

Baydar, teşkilat olarak 2014 yerel seçimlerinde başarılı bir süreç geçirdiklerini de ifade ederek, ’’2014 yerel seçimlerinde AK Parti Ardahan teşkilatları olarak başarılı bir süreç geçirdiğimiz inancındayız. Fakat genel merkezimizle yapılan istişareler sonucu yeniden teşkilatlarda yapılanma, revizyon ve tazelenme anlamındaki bu sürecin biz de faydalı olacağını düşünüyoruz. Onun için bu irade, şu anda gördüğünüz gibi arkadaşlarımızın tamamı Genel Merkezin talimatları doğrultusunda işlemleri yapıyorlar. İnşallah ilimize hayırlı olur’ şeklinde konuştu.

Etiketler: » » » »

Share