logo


AK Parti 12’den vurdu

akp-logo-640x360Tokat’ta resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti merkezle birlikte 11 ilçede seçimi kazandı.

Cumhuriyet Meydanı’nda seçim zaferini kutlayan AK Parti’liler “Dombra” parçası ile coştu. Partililer “Vur vur inlesin, Pensilvanya dinlesin”, “Tokat’ın gururu Eyüp Eroğlu” sloganları attı. Davullu zurnalı kutlamalarda hava fişek gösterisi yapıldı. Bazı partililer ise konvoy yaparak seçim zaferini kutladı. Meydanı dolduran partililere konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Adem Çelik, 12-0 yaparak Tokat gibi cevap verdiklerini kaydetti. AK Parti Tokat Milletvekili Dilek Yüksel ise konuşmasında Tokat’ın her bir ilçesinde ayrı bir sevinç ve heyecan olduğunu söyledi. AK Parti Tokat Milletvekili Şükrü Ayalan da konuşmasında bu zaferin milletin zaferi olduğunu belirterek, “Bu zafer bütün şer güçlere karşı mücadeleden eden liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın zaferdir. Neden bu kadar heyecanlıyım biliyor musunuz? İki şeyden dolayı. Birincisi Tokat’ın bütün ilçelerinde 12-0 yaptık onun için. İkincisi bütün şer odakları dünyanın her tarafında Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’yi alaşağı etmek isteyen bütün şer odakları bir araya geldiler. Ama Allah’ın izni milletin desteği ile Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti dimdik ayakta. CHP, MHP, bazen SP, Pensilvanya, Yahudi lobileri kim varsa yanlarına aldılar. Eğer bir parti kuracaksanız, topunuz bir parti olun öyle gelin” diye konuştu.

“EMEKLERİMİZ BOŞA ÇIKMADI”

AK Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Eyüp Eroğlu ise, konuşmasında Tokatlıların destan yazdığı kaydetti. Eroğlu, 4 aydır meydanlarda olduklarını ifade ederek, “Tokat, vermiş olduğumuz sözlerimizi boşa çıkartmadı. Tokat dedi ki; ‘tasalanma yiğidim, Tokat senden yanadır’ 30 Mart’ta Tokat milli iradesine, Eyüp Eroğlu’na, Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktı. Bize tertemiz oylarınızla yüksek derecede destek verdiniz. Buradan Eyüp Eroğlu olarak söz veriyorum. Ben de sizin için gece-gündüz çalışacağım” şeklinde konuştu.

Kutlamalar gece yarısına kadar devam etti.

Öte yandan Tokat Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Gökrem, 4 bayan muhtar adayından seçimleri kazanan olmadığını açıkladı.

Etiketler:

Share