logo

28 Eylül 2016

Ajda Pekkan’ın 5 yıla kadar hapsi isteniyor

ajda-pekkanin-5-yila-kadar-hapsi-isteniyor

Süperstar Ajda Pekkan’a, Tarabya’da yaptırdığı villa ile ilgili projeye aykırı malzemeler kullanıldığı gerekçesiyle dava açılmıştı. Pekkan’a takipsizlik kararı verilirken, villayı devrettiği Edip ve Güli Şakru çiftine de dava açıldı. Şakru çifti verilen karara itiraz etti, savcılık da her iki taraf için ceza istemiyle dava dosyalarını birleştirdi.

Ajda Pekkan, Tarabya Koyu’ndaki bin 200 metrekarelik arsaya villa yaptırdı ancak sonrasında Boğaz manzaralı lüks villaya taşınmaktan vazgeçti. Villayı, 2009’da fabrika sahibi tekstilci Edip ve Güli Şakru çiftine 3 milyon 750 bin dolara sattı. İstanbul 3 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu 2012’de villanın onaylı projesine aykırı olarak PVC pencere kullanıldığını, Bodrum katta pencere açıldığını ve ahşap balkon korkuluklarının cam malzemeyle kaplandığını belirledi. Uygulamaların düzeltilerek projeye uygun hale getirilmesi için villa sahibine 6 ay süre veren kurul, uygulamalar ortadan kaldırılmayınca suç duyurusunda bulundu. Şakru çiftine, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yasası’na aykırı düzenleme yapmak suçundan dava açıldı ve Pekkan hakkında takipsizlik kararı verildi.

ajda

PEKKAN’IN HAPSİ İSTENİYOR

Habertürk’ten Hayati Arıgan’ın haberine göre, Şakru çifti, villadaki projeye aykırı eklentileri kendilerinin yapmadığını ileri sürdü. Bunun üzerine hazine yetkilileri, Ajda Pekkan ve beraberindekilerin takipsizlik kararına itiraz etti. İstanbul Sulh Ceza Hâkimliği, düzenlemeleri kimin yaptırdığının belirlenmesi ve delil araştırılması yapılması için takipsizlik kararını bozdu. Savcılık Ajda Pekkan ve villanın onarım projesini hazırlayan 12 kişi hakkında Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yasası’na aykırı düzenleme yapmak suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. Pekkan ile Şakru çiftinin dosyaları birleştirildi.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?