logo


Aile eğitim programları ilçelerde devam ediyor

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Aile Eğitim Programları’ ilçelerde devam ediyor. Tercan, İliç ve Kemah ilçesinde düzenlenen toplantılarda, katılımcılara ailelerin yaşam standartlarını arttırmak ve toplumda sağlıklı ailelerin çoğalmasına katkıda bulunmak konuları anlatıldı.

Ailelerin yaşam standartlarını arttırmak ve toplumda sağlıklı ailelerin çoğalmasına katkıda bulunmak amacıyla Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen Aile Eğitim Programı çerçevesinde Erzincan’ın 3 farklı ilçesinde mahalle ve köy muhtarları ile azalarından oluşan 450 kişinin eğitim alması sağlandı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Sosyal Hizmet Merkezi çalışanlarınca Tercan, İliç, Kemah ilçelerinde eğitim verildi. İlçelerin kendi bünyesinde barındırdığı köy ve mahallelerin muhtarlar ve azalarının yoğun ilgisiyle gerçekleşen programda, Sosyolog Merve Bulut ve Öğretmen Yakup Alıcı tarafından ‘Aile Eğitimi ve İletişim’, ‘Okul ve Aile Hayatı’ ve ‘Ailede Hukuk’ konuları katılımcılara anlatıldı.

Etiketler: » » » » » » »

Share