logo


Ahmet Hakan’dan Başbakan’a çok sert yanıt!

ahmet-hakan

Başbakan Davutoğlu’nun AKP’li Abdürrahim Boynukalın hakkında yaptığı açıklamalara Ahmet Hakan, canlı yayında tepki gösterdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuk olduğu Tarafsız Bölge programında tartışılan konulardan biri de AKP Milletvekili Abdürrahim Boynukalın ve Başbakan Davutoğlu’nun Boynukalın’ın medyaya yansıyan görüntüleri hakkında yaptığı açıklamalar vardı. Ahmet Hakan, Başbakan Davutoğlu’nun sözlerine canlı yayında sitem etti.

“GENÇLER ARASINDAKİ DOST ORTAMINDA İFADE EDİLMİŞ HUSUSLAR”

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün katıldığı programda Boynukalın’ın ifadelerini şu şekilde değerlendirdi, “Bu tür ifadeleri doğru görmem, kim söylerse söylesin. Ama bu da böyle bir kasıtla söylenmiş ifadeler değil. Biraz daha gençler arasındaki bir dost ortamında ifade edilmiş hususlar. Kendisiyle de konuştum. Bu veya bunun gibi ifadeler için hepimizin önem göstermesi gereken hususlar var. Bunu genelleştirmek doğru değil. Ayaküstü söylenen ifadelerden genel bir zihniyet çıkarmak doğru değil. Bizi en çok eleştiren medya organları da olsa destekleyenler de olsa onların güvenliğini sağlamak hükümetin görevi. Tahrik unsuru oluşturmamak kaydıyla her görüş beyan edilebilir.”

“LÜTFEN ARTIK MEDENİYET KELİMESİNİ KULLANMAYIN”

Başbakan’ın bu değerlendirmesini oldukça zayıf bulan Ahmet Hakan sert eleştirilerde bulunarak, “Başbakan’ın yaptığı açıklamayı duyunca çok üzüldüm, teesüf ederim Sayın Davutoğlu. Demiş ki, ‘Gençler arasında konuşmuşlar, olur böyle şeyler…’ Sayın Davutoğlu medeniyet projenizin gençleri bunlar mı? Dayak, mayak, külhanbeyi, evin önüne kamyon getirip adam kıstıran gençler mi? ‘Gazete de böyle yapmasın, gençler de böyle yapmasın.’ bu böyle söylenebilecek bir şey mi Sayın Davutoğlu? Lütfen bu sözleri söyledikten sonra medeniyet kelimesini kullanmayın, lütfen kullanmayın.”

Etiketler: » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

5+3 = ?