logo


Ahmet Altan’dan Mehmet Baransu yorumu

ahmet-altan“Çoluk çocuğu bırakın, benimle konuşun”

TSK’ya Balyoz kumpası soruşturması kapsamında Mehmet Baransu’nun tutuklanmasına, Taraf gazetesi eski genel yayın yönetmeni Ahmet Altan tepki gösterdi. Altan “Çoluk çocuğu bırakın benimle konuşun” dedi.

“TSK Fatih Cami’ni bombalayacak” “Herkesi stada toplayacaklar” gibi Türk basın tarihine ısmarlama olduğu ortaya çıkan kumpas manşetleri ile çıkan Taraf’ın o dönemdeki genel yayın yönetmeni Ahmet Altan, muhabiri Mehmet Baransu’nun tutuklanmasına tepki gösterdi. Altan “O haberi basan, o haberi basmaya karar veren Balyoz’un bir darbe hazırlığı olduğundan bir an bile kuşku duymayan adam benim. Hadi gelin bir konuşalım, Balyoz planları ‘devletin gizli kalması gereken’ bilgisi miymiş?” dedi.

“ÇOLUK ÇOCUĞU BIRAKIN”

Baransu’nun tutuklanmasının ardından Cumhuriyet Gazetesi’nin sorularına yazılı olarak yanıt veren Ahmet Altan

“Ben Taraf gazetesinin kurucularından biriyim, o gazeteyi beş yıl yönettim, Balyoz darbe planlarının basılmasına ben karar verdim. O planları bin defa önüme getirseler bin defa da basarım. Darbecilerin zorbalığından da hırsızların zorbalığından da nefret ederim. Bu duydum hiç değişmedi, hiç değişmeyecek. Onun için çeşitli insanların isimlerini ortada dolaştırarak, Baransu’yu tutuklayarak meselenin etrafından dolaşmaktan vazgeçin. Yasemin Çongar’ı Baransu’yu şimdi itirafçı olmuş çoluk çocuğu bir kenara bırakın. Haberi basan, o haberi basmaya karar veren Balyoz’un bir darbe hazırlığı olduğundan bir an bile kuşku duymayan adam benim. Hadi gelin bir konuşalım, Balyoz planları ‘devletin gizli kalması gereken’ bilgisi miymiş?” ifadelerini kullandı.

Balyoz’un bir darbe planı olduğu iddiasını yineleyen Altan “O planları ben yayınladım. Ne konuşacaksanız benimle konuşun. Ve bana sorular sormadan önce benim sorduğum sorulara cevap verin. Verebilirseniz tabii…” dedi.

Etiketler: » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

10+4 = ?