logo


Afyonkarahisar’da Cemaat İmamları Müftülüğe Şikayet Etti

Afyonkarahisar’ın Anıtkaya köyünde cemaat, köyde görev yapan imamların ezan okuma üsluplarını, namaz kıldırma şekillerini ve surelerin okunma tarzını beğenmeyerek şikayette bulununca müftülük konu ile ilgili araştırma başlattı.

Afyonkarahisar merkeze bağlı Anıtkaya köyü sakinleri; ezan okuma üsluplarını, namaz kıldırma şekillerini, surelerin okunma tarzını beğenmedikleri gerekçesi ile 4 imamı Afyonkarahisar İl Müftülüğüne şikayet etti.

Köyde esnaflık yapan Alparslan Dalgıç, imamlara köylülerin tepkili olduğunu belirterek, “Geçen cuma günü camiye gittim. Hocanın okuduğu Fatiha Suresi’nden başka hiçbir şey anlamadım. Bizim köyümüzün kaderi bu olamaz. Yetkililerin buna el atması gerek” dedi.

Öte yandan konu ile ilgili bilgisine başvurulan Afyonkarahisar İl Müftülüğü yetkilileri ise, şikayetlerle ilgili gerekli incelemelerin yapıldığını bildirdi. Zaman zaman cemaatten bu tür şikayetlerin geldiğini söyleyen yetkililer, şikayete konu olan imamların hizmet içi eğitime tabi tutulduklarını ve şikayetlerin giderildiğini söyledi.

Etiketler: »

Share