logo


AFAD’tan Balkanlara yardım kampanyası

guardian-dan-soma-faciasi-icin-tekmeli-6038255_4643_oBaşbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda, Bosna-Hersek, Sırbistan ve Hırvatistan dahil olmak üzere sel ve su baskınlarına uğrayan felaketzede ülkelere gönderilmek üzere, yardım kampanyası başlattı. Kampanya, Resmi Gazete’den duyuruldu.

Remi Gazete’de yayımlanan genelgede; “Bosna-Hersek, Sırbistan ve Hırvatistan dahil olmak üzere Batı Balkanları etkisi altına alan sel ve su baskınları sebebiyle yüz binlerce insan, can güvenliği, açlık, susuzluk, barınma ve salgın hastalık sorunları ile karşı karşıya bulunmaktadır. Bir insanlık borcu olarak, muhtaç ve mağdur durumda bulunan ülkelere insani yardım için vakit kaybetmeden ve süratle harekete geçme ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Türkiye Cumhuriyeti, yardımlaşma ve dayanışma duygusuyla, halkımızın da beklentileri doğrultusunda; muhtaç ve mağdur durumda bulunan felaketzedelere yardım için her türlü desteği sağlayacaktır. Bu amaçla, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda; insani yardım kuruluşları, vakıflar, dernekler, meslek kuruluşları, medya kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla münhasıran felaketzede ülkelere gönderilmek üzere bir yardım kampanyası başlatılmıştır.

Halkımızın, ulusal ve yerel basınımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın, kamu kurum ve kuruluşları ile her düzeydeki kamu görevlilerinin, meslek odalarının ve birliklerin, bir insanlık görevi olan bu yardım kampanyasına gönüllü olarak her türlü desteği vereceklerine inancımız tamdır” denildi.

Kampanya kapsamında, valilikler, belediyeler ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarınca toplanan yardımlar, belirtilen hesap numaralarına aktarılacak. Gerçek ve tüzel kişiler belirtilen hesaplara doğrudan bağış yapabilecek. Sivil toplum kuruluşlarından istekli olanlar, topladıkları yardımı bölgeye ulaştırmak üzere belirtilen hesaplara aktarabilecek.

25901949-054d-43a0-b628-1f4a9bf3ada8 (1)

Etiketler: » »

Share