logo


Adilcevaz’da Yılsonu Sergisi

Bitlis’in Adilcevaz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan yılsonu sergisi büyük ilgi gördü.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü usta öğreticilerinin çalıştırdıkları Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencilerinden oluşan halk oyunları ekibinin gösterileri ile başlayan yılsonu sergisinin açılışını Adilcevaz Kaymakamı Özer Özbek, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mesut Başkurt ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Murat Çiftçi’nin eşleri yaptı. 12 kursiyere de sertifikanın verildiği programda bir konuşma yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Murat Çiftçi, ‘Son yıllarda halk eğitim merkezlerinin faaliyet alanları genişlemiştir. Günümüzde inşaatlarda çalışabilmeden tutun, dağda av yapabilmeye kadar her alanda sertifikalı olma zorunluluğu vardır. Bizler bu bilinçle vatandaşlarımızın ihtiyacı olan kurslara öncelik vermek üzere imkânlarımız ölçüsünde kurslar açıyoruz. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzün çalışmalarında sürekli desteğini gördüğümüz Sayın Kaymakamımız Özer Özbek’e teşekkürlerimi sunuyorum’ dedi.

Kurslar ve eğitimler hakkında çeşitli bilgiler de veren Murat Çiftçi, ilçede okuma yazma kurslarının büyük ilgi gördüğünü dile getirdi.

Adilcevaz Kaymakamı Özer Özbek ise, bu tür kurslar sayesinde genç kızların meslek öğrendiklerine değinerek, çalışmalarda emeği geçen Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy ise, açılan kurslarla bayanlara el sanatları ve okuma yazma kursları veren Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yetkililerini başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Serginin açılış programına Adilcevaz kaymakamı Özer Özbek ve eşi, Belediye Başkanı Necati Gürsoy, Garnizon Komutanı Mesut Başkurt ve eşi, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Cesim Ateş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Altun, daire amirleri, diğer ilçelerin halk eğitim merkezi müdürleri, okul müdürleri ve birçok vatandaş katıldı.

Adilcevaz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından makine nakışı, el nakışı, giyim, trikotaj ve el sanatları kurslarına ait ürünlerin sergilendiği serginin 31 Mayıs Cumartesi gününe kadar Sevgi Parkı’nda devam edeceği bildirildi.

Etiketler: »

Share