logo


Adana’da üvey anneye dayak suçlaması

Adana'da üvey anneye dayak suçlaması

Adana’da 9 yaşındaki ilkokul 3’üncü sınıf öğrencisi K. D., iddiaya göre üvey annesi N.D. tarafından feci şekilde dövüldü. İki gözü morarıp kanlanan ve vücudunda darp izleri bulunan küçük çocuk, kontrol amacıyla hastaneye kaldırılırken, yediği dayağı ağlayarak anlattı.

27 yaşındaki ev kadını Şeyma Kuzkaya, 2005’te işsiz İbrahim D. ile evlendi. Evlendikten 2 yıl sonra çiftin K. adını verdikleri kızları dünyaya geldi. Şiddetli geçimsizlik yaşayan çift, 2009’da boşanırken, küçük kızın velayeti babasına verildi. Boşandıktan sonra İbrahim D., ev kadını N.D. ile evlenirken, Şeyma Kuzkaya da başka bir kişiyle yaşamını birleştirdi. İbrahim D.’nin evlendiği 1 çocuk annesi N.D., bir süre sonra yeni eşinden de hamile kaldı. Bu sırada beraber yaşadığı üvey kızı K.D.’e şiddet uyguladığı ileri sürülen N.D., iddiaya göre gün geçtikçe küçük kıza yönelik şiddetin dozunu arttırdı.

ÖĞRETMENİ HABER VERDİ

Geçen hafta K.D.’nin okula gelmemesinden şüphelenen sınıf öğretmeni Müslüm Erdoğan, çocuğun öz annesi Şeyma Kuzkaya’ya telefonla ulaşıp bilgi verdi. Şeyma Kuzkaya ise öğretmenden İbrahim D. ile görüşmesini rica etti. Öğretmenin telefonla ulaştığı İbrahim D., küçük kızı pazartesi günü okula gönderdi. Okula gelen çocuğun gözlerinin morardığını ve vücudunda darp izleri bulunduğunu gören öğretmen, Şeyma Kuzkaya’yı bilgilendirdi. Okula gelen anne Kuzkaya, kızını bu durumda görünce polise haber verdi.

Soruşturma başlatan polisler uzman pedagog ve psikolog eşliğinde küçük kızdan yaşadıklarını anlatmasını istedi. Darp raporu verilen küçük çocuk, kendisini üvey annesinin dövdüğünü anlattı. Gözaltına alınan İbrahim ve N.D. çifti, ifadelerinin ardından serbest kalırken savcılık soruşturması başlatılıp, Şeyma Kuzkaya kızını hastaneye götürdü.

‘ESKİSİ GİBİ OLMAK İSTİYORUM’

Küçük kızı muayene eden doktorlar, travma tespiti ve gözlem için K.D.’yi Çocuk Cerrahisi Servisi’nde tedaviye aldı. Hastanede tedavisi süren K.D., yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Üvey annem hamile ve süreli beni dövüyor. Bana çok kızıyor. İlk eşinden olan oğlu bana bir şey yapıyor, o da oğlunu suçlamıyor, beni dövüyor. İki eliyle, tokatla bana vurdu. Sürekli beni dövüyor. Dayak yediğim için okula gidemedim. Babam işteydi. Beni görünce ‘Annenin yaptığını söyleme’ dedi. Üvey annemden korkuyorum. Beni hep dövüyor. İyileşince eskisi gibi olmak istiyorum. Bir de annemin yanında kalacağım. Okula gitmek, arkadaşlarımın yanına gitmek istiyorum.”

‘KIZIM HASTANEDE ONLAR DIŞARIDA’

K.D.’nin annesi Şeyma Kuzkaya ise, “Üvey annesinden dolayı bu hale geldi kızım. Ben onların sadece cezalandırılmasını istiyorum. Şu an dışarıdalar. Benim çocuğum ise hastanede yatıyor. Babası sorumsuzluğunun ve üvey annesi yaptığının hesabını versin. Adaletin yerini bulmasını istiyorum” dedi.

Etiketler:

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?