logo


Adalet Partisi ilk amblemiyle yeniden siyasete dönüyor

Adalet Partisi ilk amblemiyle yeniden siyasete dönüyor

12 Eylül darbesinin ardından kapatılan 1995’de yeniden açıldıktan sonra hiçbir seçime katılmayan ve tabela partisi olarak kaldıktan sonra kapanan Adalet Partisi ilk amblemiyle yeniden kuruluyor.

Siyaset sahnesine Demokrat Parti’nin devamı olarak çıkan Adalet Partisi kuruluş dilekçesini önümüzdeki hafta, Adnan Menderes ve arkadaşlarının idam edilişlerinin 54. yıldönümünde, 17 Eylül tarihinde İçişleri Bakanlığı’na verecek.

İLK AMBLEM KULLANILACAK

Parti’nin Demirkırat ambleminden önce kullandığı ilk amblemi, Kitap ve güneş de yeni kurulan partinin amblemi olacak. Partinin kuruluşuyla ilgili duyuru bugün Eyüp’te bir düğün salonunda yapılan toplantıyla yapıldı.

KIRAT YENİDEN ŞAHLANACAK

Süleyman Demirel’in posterleri ve ’”Yağmur yağarken ’Ben ıslanmam diyemezsiniz’” sözünün yer aldığı pankartın önünde konuşan Adalet Partisi Kurucu Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz, “Allah nasip ederse kırat yeniden şahlanacak. Bu misyon Türkiye’yi tekrar ayağa kaldıracaktır.Dilekçemizi önümüzde hafta İçişleri Bakanlığına vererek AP’yi düştüğü yerden kaldırıyoruz” dedi.

Demokrat Parti’nin ideolojik değil merkez partisi olacağını söyleyen Öz, “Merkezde sağı solu kucaklayan, alternatif siyasete her zamankinden fazla ihtiyaç vardır.AKP’nin seçmeniyle problemimiz yok. Kirli havuzdaki suyu alacağız, temiz havuza aktaracağız”diye konuştu.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

6+1 = ?