logo


Acun’un tarzı haftalık 750 bin tl

bu-tarz-benimFinal bölümü büyük tartışmaları beraberinde getiren ‘Bu Tarz Benim’ ocak ayında Acun Ilıcalı’nın kanalında olacak.

Canlı yayınlanacak denilen final bölümünün bant yayını olduğu jüri üyelerinden Nur Yerlitaş’ın paylaşımıyla ortaya çıkmasının ardından televizyonculuk dünyasında fırtınalar koparan yarışma Bu Tarz Benim kısa sürede büyük bir ilgi görerek Türkiye’nin en çok konuştuğu magazin konularından biri oldu. Radikal’in televizyon kulislerinden edindiği bilgiler, ‘Bu Tarz Benim’in arkasında kıyasıya bir ‘transfer’ kapışmasının yaşandığını ortaya koyuyor.

PROGRAMIN MALİYETİ NE KADAR?
Programın ‘büyük ödülü’ 100 bin TL. Yani diğer yarışmalarla kıyaslanamayacak denli ‘küçük’ bir meblağ. Her hafta her bir yarışmacıya 1500 TL kıyafet parası verildiği belirtiliyor. Üstelik bu maliyet, 20 binlerden başlayıp her geçen hafta eleme olduğundan giderek azaldı. Üstüne bir de sponsorlar devreye girince maliyet daha da düştü. Jüriye ne kadar ödendiği ise elbette bilinmiyor.

Tüm bunlar alt alta toplandığında gerçekten maliyet olarak şu anda bu reytingi alan pek çok dizi ve yarışmadan oldukça düşük düzeylerde. Getirisi ise hayli yüksek. İşte bu ekonomik tablo birçok kanalın da gerçekten imrendiği bir durum. Ve yarışın kızıştığı şu ortamda deyim yerindeyse bir ‘televizyon kurdu’ olan Acun, hızlı davranıp daha yarışma bitmeden devreye girdi. TV 8′i aldıktan sonra bazı dizileri ve programları transfer eden Acun Ilıcalı, Bu Tarz Benim’e finale bir hafta kala adeta ‘çengel’ attı.

SHOW TV NE KADAR VERDİ, ACUN NE TEKLİF ETTİ?
Televizyon camiasında konuşulan iddialara göre Acun Ilıcalı yarışmayı alabilmek için gerçekten ciddi miktarda bir parayı gözden çıkarmış. İddialara göre,Show TV, Bu Tarz Benim’i yapan şirkete haftalık 290 bin TL ödedi. Yarışma 13 hafta sürdü. Yani kanal şu ana kadar 3 milyon 770 bin liralık bir ödeme yapmış oldu.
acun-ilicali-sli
Acun Ilıcalı‘nın ise, yapımcı şirkete haftalık 750 bin lira önerdiği ileri sürülüyor. Ve kanalla yarışma arasındaki ipleri kopartan da aradaki bu 3 katına yakın fark. Eğer konuşulan bu miktar doğruysa Acun Ilıcalı, yarışma için 13 haftada 9 milyon 750 bin lira ödeme yapmak zorunda.

Etiketler: » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

1+9 = ?