logo


07 Aralık 2015

Acun ile uçuyor, tutulamıyor!

Acun Ilıcalı sahneye ünlüleri çıkaracak!

Acun Ilıcalı`nın hisse aldığı Transtürk hisselerinde 11 günlük yükseliş yüzde 389`u buldu. Peki bu hızlı çıkış nereye kadar gidecek?

Yapımcı Acun Ilıcalı’nın hisse alacağını açıkladığı ve Gözaltı Pazarı’nda işlem gören Transtürk hisselerindeki yükseliş durmak bilmiyor. Şirketin hisseleri Cuma günü itibariyle 11 günde yüzde 389 prim yaptı.

BusinessHT’de yer alan habere göre, şirketin hisse grafiği her gün tavan yapması ile yukarı doğru giden bir merdiven şekline büründü. Peki bu merdiven nereye kadar gidecek?

Global Menkul Değerler Kıdemli Strateji Müdürü Gökhan Uskuay, Transtürk’ün nominal değere ulaşması ile bu çıkışın durulabileceği, bu aşamadan sonra yatırımcının şirketin karlılığına bakacağını söyledi. Uskuay, “Şirketin sermayesi 25 milyon TL, değeri ise 22 milyon TL. Hissenin 1 liraya değmesi durumunda normalleşme söz konusu olabilir” değerlendirmesini yaptı.

20 Kasım’da Acun Ilıcalı’nun şirketi Acun Medya’yla birleştirme amacıyla Faruk Süren’in Gözaltı Pazarı’nda işlem gören şirketi Transtürk’ten A tipi hisse alacağı açıklanmıştı.

Şirketin Gözaltı Pazarı’ndaki hisseleri 0,70 TL’den işlem görüyor.

Etiketler: » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

1+5 = ?