logo


21 Mart 2016

Abladan ağlatan mesajlar

Abladan ağlatan mesajlar

Ankara’da 13 Mart günü meydana gelen bombalı terör saldırısında hayatını kaybeden Kerim Sağlam’ın ablasının yazdıkları, okuyanları ağlattı.

Ankara Güvenpark’ta 13 Mart günü meydana gelen bombalı terör saldırısında hayatını kaybeden Kerim Sağlam’ın ablasının yazdıkları, okuyanları ağlattı. Sağlam’ın ablası Pınar Sağlam, kardeşiyle son görüşmesini Twitter’da yazdı. Kerim, ablasını ziyarete geldiği sırada Ankara’daki patlamada hayatını kaybetmişti.

1

Pınar Sağlam, patlamanın birinci haftasında ve olay anı olan 18.43′de yazdığı ilk mesajında geçtiğimiz hafta o dakikalarda kardeşi ile konuştuğunu söyledi ve şu mesajları paylaştı:

“Bir hafta önce bu dakikalarda kardeşimle konuşuyorduk. ‘Durağa yürüyorum abla, yirmi dakikaya evde olurum.’ diyordu. 5 dakika sonra patlamayı öğrendim. Gecenin bir yarısı Çankaya Emniyet’e gittik. ‘Kardeşim yok, kayıp ihbarı yapmak istiyoruz’ dedim. Yüzümüze bile bakmadılar, maç izlemeye devam etti.

Sonrası Adli Tıp. İnsan çok bencil. Her okunan isimde kardeşimin adı yok diye kendimi teselli ettim, anneler feryat figan ağlarken. Kerimimin adı okundu. Sonrası flu. Arada yüzler hatırlıyorum. Babamın hıçkırıkları ise hiç çıkmıyor aklımdan. O tabutu görünce ayıldım, gerçekti. Üzerine toprak atıyorlar… Otopsi sonucu olmayan bir ölüm kağıdı vermişler. Kardeşimin vertigosu vardı. Yüksek seslere duyarlıydı. Beyin kanaması ya da kalp krizi diyorlar. Çok acılı olur mu böyle ölümler?”

Etiketler: » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

2+1 = ?