logo

ABD’ye gönderilen 50 koliye el konuldu, içinden çıkanlar şoke etti

abdye-gonderilen-50-koliye-el-konuldu

ABD’ye gönderilmek üzere lojistik firmasına verilen 50 kolimalzemeye el konuldu. Koliler içerisinde FETÖ firarisi Emre Uslu’nun yurtdışına eğitime giderken kefili olan Emniyet Amiri Serhat Soydan’ın ismine düzenlenen evraklar ile hardiskler, flaş bellekler, hafıza kartları bulundu.

İstanbul’dan ABD’ye kaçırmak istediği dijital malzemelere Ambarlı Limanı gümrüğünde el konuldu. Kolilerin içinde FETÖ firarisi emre uslu’nun 2001’de ABD’ye eğitime giderken kefili olan arkadaşı ve eski emniyet görevlisi Serhat Soydan’a ait bazı evraklar bulundu. 50 kolide içerisinde; hardiskler, flaş bellekler, hafıza kartları, el kameraları ve çok sayıda dijital malzeme ele geçirildi.Kolilerin Başakşehir’de ikamet eden Nurdan Soydan tarafından ABD’deki bir adrese gönderilmek üzere bir lojistik firmasına teslim edildiği belirlendi.w

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, konu ile ilgili soruşturma başlattı. Uslu yurtdışına eğitime giderken İçişleri Bakanlığı’na kefil olarak Emniyet Amiri Serhat Soydan ile Polis Akademisi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tuncay Durna’yı gösterdi. 156 bin 324 dolarlık Hazine alacağı, bu isimlerden tahsil edilmeye çalışılıyor.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?