logo


10 Aralık 2018

Abdullah Gül için çok sert sözler

Geçtiğimiz günlerde 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile CHPlideri Kemal Kılıçdaroğlu arasında gerçekleşen görüşme Ankara kulislerindebomba etkisi yarattı. İkili arasındaki görüşme tartışma yaratırken, Star yazarıAhmet Kekeç Abdullah Gül’e sert ifadelerle yüklendi.

Star yazarı Ahmet Kekeç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül arasında gerçekleştiği iddia edilen görüşmeye dair yorumlarda bulundu. Kekeç, “Kimden ne kaçırıyorsunuz Abdullah Bey?” dedi.

Ahmet Kekeç, “Kimden ne kaçırıyorsunuz Abdullah Bey?” başlığıyla yayımlanan yazısında “Başlıktaki ifadeyi, ‘Abdullah Bey, siz kimsiniz? Ne adına muhalefet liderleriyle gizli kapaklı görüşmeler yapıyorsunuz?’ sorusuyla da değiştirebilirsiniz” ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu ile Gül arasında gerçekleştiği ileri sürülen görüşmeye değinen Kekeç, “Görüşme tam 3.5 saat sürmüş. Bu durum, geçenlerde bir gazeteci tarafından faş edildi. Bugüne kadar tekzip edilmediğine göre, demek ki ‘Görüştüler. Görüşme tam 3.5 saat sürdü’ iddiası doğruyu yansıtıyor. Peki, görüşme talebi kimden geldi? Bence bunun bir önemi yok” diye yazdı.

Gül’ün partiler arası mutabat sağlanmadığı için 24 Haziran’da düzenlenen cumhurbaşkanlığı seçimine aday olmadığını hatırlatan Kekeç, şöyle devam etti:

Gül’ün, mensubu ve kurucusu olduğu AK Parti’yle arasınamesafe koyduğunu biliyoruz. Bu tavrını (artık) gizlemiyor. Mesafesini (ve gayrımemnun pozisyonunu) bugüne kadar tavırlarına yansıtarak açıklamayı tercih ettive bir tür ‘işaret diliyle’ konuştu; Toplantılara icabet etmemek, çağrılıolduğu davetlere gitmemek, zor duruma düşen arkadaşlarının yanında yer almamak,aynı fotoğraf karesinde görünmemek gibi. Mesafesini, ‘parti meselesi’ olmaktançıkıp ‘Türkiye meselesine’ dönüşmüş konularda da (mesela 17/25 Aralık ve 15Temmuz’da da) korudu. Sustu. Hep sustu. Konuşma gereği duyduğunda da, ‘davaarkadaşlarını’ töhmet altında bırakacak açıklamalar yaptı. Bununla dayetinmedi, ‘İçişlerinizi düzenlemezseniz, darbe ve dış müdahale kaçınılmaz halegelir’ diyerek, olası bir darbeye ve dış müdahaleye meşruiyet atfetti. Süreklidava arkadaşlarını refüze eden (refüze eden ve hiç de hak etmediği halde’gadredilmiş küskün adam’ rolü oynayan) Gül, muhalefet partilerinin davetlerine’koşa koşa’ gidiyor. Hadi gitsin. Niçin bunu gizliyor? Bizden (yanikamuoyundan) ne kaçırıyor?(mynet)


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

9+4 = ?