logo


14 Ağustos 2014

Abdullah Gül ‘AK troller’in peşinde!

abdullah-gül-371Abdullah Gül hakkında karalama kampanyası yürüten ve AKP içinden yönetildiği iddia edilen Twitter hesaplarını Köşk deşifre etti.

Zaman gazetesinin iddiasına göre AKP’nin sosyal medyadaki hesaplarında Abdullah Gül’ü hedef alan hakaretlerin yer alması üzerine harekete geçen Gül bu hesaplar deşifre etti. Habere göre bu sahte hesapları kullanan gerçek isimler, çeşitli görüşmelerde ilgili yerlere iletildi fakat bir sonuç alınamadı.

BU HESAPLARI DANIŞMANLAR YÖNETİYOR İDDİASI
Gül’e karşı yürütülen linç kampanyasının başını …başı E., .. Kulis ve …efendi isimli hesaplar çekiyor. Edinilen bilgilere göre, hesapları parti içinde kamuoyunun yakından tanıdığı bazı danışmanlar yürütüyor. Yine bir cumhurbaşkanlığı personelinin de ‘Köşk’teki paralelci’lerle ilgili yazılan mesajlarla ilişkili olduğu iddia ediliyor. Söz konusu hesaplarda Abdullah Gül, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah Sisi’ye gönderdiği tebrik mesajından, Gezi olayları sürecindeki duruşuna kadar birçok konuda sert cümlelerle eleştiriliyor. Kimi zaman bu eleştiriler hakaret boyutuna varıyor. Yine aynı hesaplarda Gül’ün AKP’ye geri dönüş yolunun kapalı olduğuna dair de mesajlar veriliyor.

CEMAAT MEDYASINI DAVET ETTİĞİ İÇİN TEPKİ ALDI
Aynı hesaplar geçtiğimiz akşam da Köşk’te verilen resepsiyona Samanyolu Yayın Grubu Ankara Temsilcisi Abdullah Abdulkadiroğlu ve Today’s Zaman Ankara Temsilcisi Abdullah Bozkurt’un davet edilmesi nedeniyle, Gül ve danışmanlarına yine çok ağır ifadelerle yüklendi.

OPERASYON BİLGİLERİNİ DE PAYLAŞIYORLAR
Bu hesaplarda kimi zaman da operasyon bilgileri paylaşılıyor. Kamuoyu, polislere sahur vaktinde yapılan operasyonu ilk olarak Twitter’dan öğrenmişti. Söz konusu operasyon ilk olarak saatler öncesinden Başbakan Tayyip Erdoğan’ın bir danışmanına ait olduğu iddia edilen Beyefendi hesabından duyurulmuştu.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

10+7 = ?