logo


86 yaşındaki nineye şok ceza!!!

nineTencere tava eylemlerine destek veren nineye ceza

Antalya’nın Finike İlçesi’nde, Gezi Parkı’ndaki olayların ardından protesto eylemlerine tencere-tava çalarak destek veren 86 yaşındaki Sevim Uysal ve 29 yaşındaki Yavuz Denizer’e gürültü yaptıkları gerekçesiyle Kabahatler Kanunu’na göre idari para cezası kesildi. Uysal ve Denizer, avukatları Kadir Çetinkaya aracılığıyla cezaya itiraz etti.
Avukat Kadir Çetinkaya, müvekkilleri Sevim Uysal ve Yavuz Denizer’e ’Kabahatler Kanunu’na muhalefet’ suçundan 88 lira para cezası kesilmesi üzerine Finike Sulh Ceza Mahkemesi Hakimliği’ne itiraz dilekçesi verdi. Avukat Çetinkaya, bu işlemin yasaya aykırı, müvekkillerinin eylemininse demokratik hak olduğu görüşünü dile getirdi.
Avukat Çetinkaya verdiği itiraz dilekçesinde, eylemin tüm ülke genelinde her gün saat 21.00’de yapıldığını hatırlatarak, müvekkilleri Sevim Uysal ve Yavuz Denizer’in de kendi evlerinde tencere- tava çalarak eyleme katıldığını vurguladı. Eylem sonrasında sivil polislerin müvekkillerinin evlerine gelerek para cezası keseceklerini bildirdiğini hatırlatan Çetinkaya, tüm itirazlara rağmen polisin tutanak düzenleyerek idari para cezası kestiğini vurguladı.

Etiketler: » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

1+8 = ?