logo


77 yaşındaki adam 3 erkek çocuğa tecavüz etti

77 yaşındaki adam 3 erkek çocuğa tecavüz etti

77 yaşındaki İngiliz Roy Sheppard, Kamboçya’da üç çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle 18 ay hapis cezasına çarptırıldı

77 yaşındaki İngiliz Roy Sheppard, çocuk cinsel istismarına karşı mücadele amacıyla kurulan sivil organizasyon Action Pour Les Enfants’ın verdiği bilgiye göre, geçen yılın ekim ayında tutuklandı. Cinsel istismara uğrayan çocukların ailelerinin şikayeti doğrultusunda yakalanan Sheppard, ülkenin kuzey doğusundaki Siem Reap’te mahkemeye çıktı.

Sağlık sorunlarını gerekçe göstererek kefalet ile serbest bırakılma talebinde bulunan Sheppard hakkında karar verildi. 77 yaşındaki zanlı, yaşları 12 ila 16 arasında değişen üç erkek çocuğuna cinsel istismarda bulunmaktan 18 ay hapis yatacak.
Mahkemenin kararı çerçevesinde Sheppard’ın çocukların ailelerine toplamda 2000 pound da ödemesi bekleniyor. Sheppard, hapis cezası bittikten sonra sınır dışı edilecek.

İki çocuk babası olan Sheppard’ın, erkek çocukları bisikletle ve parayla kandırarak kendisiyle ilişkiye girmeye zorladığı tahmin ediliyor.

Daily Mail’in haberine göre, Kamboçya hükümeti son 10 yılda cinsel suçluların daha fazla ceza alması için çaba gösterse de, kanunlarda halen var olan eksiklikler nedeniyle ülke, çocuk tacizcilerini adeta bir mıknatıs gibi kendine çekmeye devam ediyor.

Kaynak: Habertürk

Etiketler: » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

8+1 = ?