logo


Marmara için fırtına uyarısı

fırtınaMarmara’da etkili olacak şiddetli fırtına için tüm birimler teyakkuza geçti. Deniz ve hava ulaşımı durdu. Rüzgarın hızı 100 kilometreye kadar çıkacak…

Çanakkale’de beklenen kuvvetli lodos nedeniyle bugünden itibaren Gökçeada ve Bozcaada’ya olan seferlerin 3 gün boyunca durdurulduğunu açıklandı. THY’nin bir çok seferi de fırtına nedeniyle iptal edildi.

ADALARA ULAŞIM İPTAL!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün kuvvetli lodos uyarısı nedeniyle Gökçeada ve Bozcaada’da 3 gün sefer yok. Çanakkale’de öğleden sonra beklenen kuvvetli lodos fırtınası nedeniyle bugünden itibaren 3 gün boyunca Gökçeada ve Bozcaada’ya deniz seferlerinin iptal edildiğini duyurdu.

THY SEFERLERİ DE İPTAL EDİLDİ

Bugün saat 17.00′den itibaren Marmara’da kuvvetli lodos ve yağışın beklenmesi nedeniyle Atatürk Havalimanı’ndan yapılacak seferler için havayolu şirketleri ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi önlemlerini aldı. Saatteki hızı 100 km’yi bulacağı kaydedilen lodos uyarısını dikkat alan Türk Havayolları yarın yapacağı iç ve dış hat seferlerinden 103 seferini iptal etti.

İŞTE İPTAL EDİLEN THY SEFERLERİ

Türk Hava Yolları internet sitesinden yolcularına duyuru yaparak iptal edilen seferleri açıkladı. THY’nin resmi internet sitesinde konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Meteorolojik raporlar ışığında, beklenen olumsuz hava durumunun Türk Hava Yolları’nın uçuşlarını aksatma olasılığına karşın gerekli tedbirler alınmaktadır” denildi.

HIZI 100 KİLOMETREYE ÇIKACAK

Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerince yapılan fırtına uyarısında; Marmara’da bugün akşam saatlerinden itibaren güney ve güneybatı yönlerinden esen rüzgarın 90 kilometreye kadar ulaşabileceği, pazar günü ise saatteki hızı 100 kilometreye kadar çıkacağı sanılan tam fırtınanın salı günü sabah saatlerine kadar aralıklarla etkili olacağının tahmin edildiği duyuruldu. Aynı şekilde Kuzey Ege’de bugün öğle saatlerinden itibaren güney ve güneybatı yönlerinden 8 ila 10 kuvvetinde tam fırtına beklendiği, fırtınanın Kuzey Ege’de salı günü sabah saatlerine kadar aralıklarla etkili olacağı tahmin edildiği bildirildi.

Etiketler: » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

6+10 = ?