logo

41 yıl sonra ölü ilan edilecek

41 yıl sonra ölü ilan edilecek

İngiltere’de 1974 yılında evinde çalışan dadı Sandra Rivett’in vahşice öldürülmüş olarak bulunmasının ardından cinayetin baş şüphelisi haline gelen ve kayıplara karışan Lord Lucan’ın olay sırasında 7 yaşında olan oğlu babasının ünvanını devralabilmek için mahkemeye başvurdu ve artık onun yasal olarak ölü kabul edilmesini talep etti.

48 yaşındaki George Bingham’ın babasına ölüm belgesi çıkartılması için yaptığı başvurunun bu hafta yüksek mahkemede değerlendirileceği belirtilirken bu talebin büyük olasılıkla kabul göreceği ve Bingham’ın sonunda ünvanını kayıp babasından devralabileceği açıklandı

Bingham babası Lord Lucan’ın dadısını öldürdüğüne halen inanmadığını ve onun intihar ettiğini düşündüğünü söyledi.

dadı

Dadı Rivett’in öldürüldüğü sırada Lord Lucan ve karısı Lady Lucan’ın oldukça problemli bir boşanma sürecinin ortasında olduğu biliniyordu. O dönemde İngiliz basını ve polis Lord Lucan’ın kısa süre önce terk ettiği evine döndüğünü ve karısı zannettiği dadıya yanlışlıkla saldırdığını iddia etmişti.

Bu iddialar asla kanıtlanamamış ve Lord Lucan’ın akibeti ile ilgili spekülasyonlar uzun süre boyunca devam etmişti.

Polis Lord Lucan’ın kan lekeleri ile kaplı otomobilini Sussex’te terk edilmiş olarak bulmuş ancak olay sırasında 39 yaşında olan adamın nereye gittiğini tespit edememişti.

Lord Lucan’ın öldürülüp Manş kanalına atıldığı da Botswana’ya giderek kendine yeni bir hayat kurduğu da iddia edilmişti.

Eğer yüksek mahkeme Lord Lucan’ın resmen ölü kabul edilmesi yönündeki talebi kabul ederese George Bingham 8. Ducan Kontu olma şansını elde edecek ve Lord Lucan olarak anılacak. Bingham’ın Danimarkalı zengin bir aileden gelen nişanlısı Anne-Sofie Foghsgaard da Lady Lucan ünvanını taşımaya hak kazanacak.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?