logo


24 saat sonra sağ kurtarıldı!

kurtarmaküçükMuğla’da, arabasıyla 250 metrelik uçuruma yuvarlanan bir genç, 24 saat sonra donmak üzereyken kurtarıldı. Aracı hurdaya dönen Mert Ölmez isimli genç, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Mert Ölmez isimli genç, Cumartesi günü sabah saatlerinde Muğla Düğerek Mahallesi üst kısmındaki Yılanlı yolundan 48 SA 026 plakalı aracı ile şehir merkezine inerken 250 metrelik uçuruma yuvarlandı. Kaza sonrası Mert Ölmez, babasını arayarak kaza yaptığını söyleyebildi. Kazayı nerede yaptığını söyleyemeyen Mert Ölmez’i arama çalışmaları bir gün devam etti. Bugün sabah bir vatandaşın ihbarı ile olay yerine Muğla Belediyesi AKS ekipleri, Arama Kurtarma ekipleri ve 112 Acil Yardım ekipleri geldi. Sarp arazinin ortasında yoldan 250 metre aşağıda bulunan Mert Ölmez için önce Dalaman’dan askeri helikopter istendi. AKS ve Arama Kurtarma ekipleri yaralı gence ulaşınca helikopterden vazgeçilerek kendi imkânları ile indirme kararı aldı. Ekipler tarafından yaklaşık 1 saatlik bir çalışmanın ardından Ölmez, ambulansa taşındı.

Ambulansa bindirilen Ölmez’in vücudunda kırıklar olduğu öğrenildi. Mert Ölmez, kaldırıldığı Muğla Sıtkı Koçman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

5+7 = ?