logo


2018 Anakart Fiyatları

Öncelik olarak anakart ile ilgili bilgi vermek gerekir. Anakart; bilgisayardaki tüm parçaları üzerinde barındıran ve bu parçaların kendi aralarında iletişim kurmasını sağlayan devre kartıdır. Günümüzde birçok anakart üreticisi bulunmaktadır. Anakart fiyatları da bu üretici markalarına ve modellerine göre farklılık göstermektedir. Bu marka ve modelleri dikkatlice incelemekte fayda vardır.

1.MSI Anakartları

 Genellikle oyun bilgisayarları için kullanılan MSI marka anakartlar, güçlü oyun ortamlarında kararlı bir biçimde çalışmaktadır.

MSI marka anakartlarda bulunan soğutma özelliği, bilgisayarlarınız için sağlam ve güvenilir bir performans sağlamaktadır. Yeterli sayıda bulunan fan bağlantısı ile bilgisayar sisteminizi maksimum seviyede soğutmak amacıyla gerekli donanıma sahip olursunuz. MSI anakartları sayesinde, oyun sisteminizde yer alan belleklerin, çok daha hızlı ve kararlı çalışmasına olanak tanır. MSI anakartlarında genel olarak kullanılan Audio Bost ses sistemi, mümkün olduğunca sağlam bir ses deneyimi yaşatır. Oyun oynayan kullanıcılara, Hi-Fi ses kalitesi sunulmaktadır. Yani oyun oynandığı sırada hiçbir şekilde seste bozulma yaşanmaz. En ufak sesler bile bu ses kalitesi sayesinde hissedilebilir. Ayrıca MSI Gaming anakartlarında bulunan çoklu ekran kartı özelliği ile en iyi performansa ulaşılır. Üzerindeki PCI Express yuvası yerleşimi ile de çok iyi bir ısı performansına ulaşılır.

Sadece oyun sistemi için değil, işletmelerin ofislerinde kullandığı tipte anakartlara da sahip olan MSI, Intel işletim sistemi sayesinde, işletmelerin veri verimliliği ve personel verimliliğini artırmak için tasarlanmıştır. Ofis bilgisayarlarının genel performansını yükseltmek amacıyla geliştirilmiş çözümdür. Bu tarzda anakartlar, PRO serisi olarak geçmektedir. Televizyonlara, projektörlere, monitörlere ve birçok cihaza kaliteli bir geçiş sağlamak için MSI anakartlarında VGA çıkışları da bulunmaktadır.

2.Asus Anakartları

Hem günlük işlerinizde kullanacağınız, hem de oyun için kullanılabilen anakartlara sahip olan Asus, sağlamlığı ile dikkat çekmektedir.

Soğutma sistemi bakımından Gelişmiş Fan Kontrolleri’ne sahip olan Asus anakartları, Fan Xpert modeli fan sistemi ile soğutma ve düşük gürültü dengesini sağlamaktadır. Oyun bilgisayarlarında yer alan Intel Optane bellek sayesinde, hızlı bir veri akışı sağlar. Ayrıca oyun başlatma hızını en yükseğe çıkartarak, bekleme süresini kısaltır. İçerisinde bulunan aşırı voltaj koruması, yüksek seviyeli voltajlardan kaynaklanan hasarlara engel olmaktadır.

3.Gigabyte Anakartları

Gigabyte anakartları kullanım açısından rahatlıkla tercih edilebilir. Bu anakartın özelliklerinden biri, yüksek sıcaklık koruması sağlamaktadır. Yani gereksiz ısı dağıtımı ile birlikte, enerji israfını önlemektedir. Bu israfı önlerken de kesinlikle cihazın performansını etkilememektedir. Ayrıca bazı Gigabyte anakartlarında bulunan Hibrit Fan Pin başlıkları sayesinde de cihazda bulunan tüm soğutma türünü otomatik algılar ve sistem otomatik olarak devreye girer. Yüksek çözünürlüklü dijital çıkışlar sayesinde HD görüntüsünü ekranınızda yakalamış olursunuz. Ayrıca yüksek kaliteli ses dizaynı sayesinde de, ses çözünürlüğünün dağıtımını ve genişlemesini rahatlıkla gerçekleştirir.

Hem anakart fiyatları açısından hem de kalite açısından inceleyebileceğiniz bu anakartlara, https://www.incehesap.com/anakart-fiyatlari/  adresinden ulaşılabilir.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

10+2 = ?