logo


2016 Saç Modelleri ve Trend Saç Renkleri

saç modelleri

Modayı takip etmek demek giyim kuşa trendlerini ve sezonun trend renklerini takip etmek demek değildir. Saç modeliniz de bu modanın bir parçası ve uygun olmalıdır. Bu yüzden saç modeli seçerken trendlere ve popüler olan modellere yönelmek daha doğru bir hareket olacaktır. Bu yazımızda sizlere 2016 sezonunda trend olacak saç modellerinden ve saç renklerinden bahsedeceğiz.

2016 Saç Modelleri

2016 sezonu 2016 saç modası bakımından oldukça hareketli geçecek. Hareketli dediğime aldanıp bizi çok çılgın saç modelleri beklediğini düşünmeyin. Bu sezonun modası tamamen doğallık üzerine kurulu bir tarz olduğu için çılgın ve alışılagelmemiş saç modelleri değilde daha doğal ve zarif kesimler tercih edilmelidir.

Saç Modelleri

Hemen hemen her kadının kurtarıcı modeli olan topuz modelleri bu sezon yine yerini koruyacak. Özellikle şık düşük topuz modelleri yine sokakta göreceğimiz saç modelleri arasında. Özellikle kısa ve küt olan kesimler de çok popüler olan modellerden. Karakteristik veya yuvarlak hatlara sahip bir yüz tipine sahipseniz size önereceğimiz ilk öneri saçlarınızı kısa kestirmeniz olacaktır. Geçen sene çok popüler olan asimetrik kesimler ise bu sene pek tutulmuyor. Bu yüzden saçınızı kısa kestirirken asimetrik modelleri tercih etmemelisiniz. Eğer saçınızı kısa kestirmeye karar verdiyseniz, size önerebileceğim modeller kısa katlı saç modelleri ve kesimleridir.

Bunlar dışında dalgalı modeller de oldukça revaçta. Özellikle dalgalı saçlara uygulanan ışıltılar (ışıltılı saç rengi) bu senenin en trendleri arasında. Eğer saçlarınızı kaküllü kestirmek istiyorsanız bu sene bunun tam da sırası. Çünkü kaküllü ve perçemli saç kesimleri bu seneye damgasını vuracak kesimlerden bir diğeri. Ayrıca olduğunuzdan daha genç görünmek istiyorsanız kaküllü veya perçemli kesimler bu konuda en avantajlı modellerdendir.

Bu senenin modasına uygun saç modelleri ile ilgili önerebileceklerim bu kadar. Aralarından seçim yaparak şimdi göstereceğim saç renklerinden birisi ile kombinleyebilir ve trend saç modellerinden birisine siz de sahip olabilirsiniz.

Saç Renkleri

Bu sene bizi öyle güzel saç renkleri bekliyor ki gözümüz bayram edecek :) Hem doğal saç renkleri moda hem de pastel renkler çok moda. Özellikle küllü renkler, kumral renkler,ışıltılı renkler ve ombreli renkler sokakta ve podyumda adından bahsettirecek saç renkleri.

Kızıl Saç Renkleri

Kızıl saç renkleri bu bahsettiğim renklere göre doğal durmayan ve cafcaflı bir renk olmasına rağmen bu sene çok rağbet görecek. Özellikle önceki sezonlarda pek göremediğimiz kızıl saç rengi tonları zarifliği ve seksiliği aynı anda yaşamak isteyen kadınların tercihi olacak.

Share


#

SEN DE YORUM YAZ

7+1 = ?
#

2016 Saç Modelleri ve Trend Saç Renkleri” için 1 yorum

  1. saç modellerinize bayıldım çok teşekkürler

    0