logo


2 yaşında çocuğu rehin aldı, dehşet saçtı

abd-rehinABD’nin Oklahoma eyaletinde Sammie Lamont Wallace adlı akli dengesini kaybetmiş bir saldırgan 2 yaşındaki bir kız çocuğunu yaklaşık 1 saat rehin aldı.

Saldırgan markete gelen polisler tarafından vurularak öldürüldü.

Olay Alicia Keating adlı kadının 2 kız çocuğuyla alışveriş yaptığı sırada arkasını döndüğü anda saldırganın 2 yaşındaki küçük kızını rehin almasıyla başladı. Küçük kızın boğazına bıçak dayayarak elindeki telefonu uzatan Wallace kadından Teksas polisini aramasını istedi. Annenin telefonu alarak 911’i araması sonucunda ise markete çok yakın bir bölgede olan memurlar hemen olay yerine gelerek Wallace’ı ikna çabalarına başladılar.

Teksas polisinin gelmesi konusunda direnen Wallace ise bu sırada küçük kızın boğazına bıçağı dayayarak tehditlerine devam etti. Bu sırada Wallace’a bir sandalye vererek oturmasını sağladıklarını ve bu sayede taktiksel üstünlüğün kendilerine geçtiğini ifade eden polis şefi Brandon Clabes, Wallace’ın çocuğa zarar vermeye başlaması sonucunda ise polis memuru David Huff’un Wallace’ın yanına yaklaşarak başından vurarak öldürdüğünü ifade etti.

Wallace’ın 2000 ile 2011 yılları arasında Teksas hapishanesinde yattığını kaydeden Clabes, Wallace’ın ailesiyle de görüştüklerini ve onların da Wallace’ın akli dengesini kaybettiğini söylediklerini ifade etti.

Clabes ayrıca Wallace’ın evinde hayalet gördüğü gerekçesiyle Oklahoma’ya taşındığını ve Oklahoma Bölge Savcısı’nın Wallace’ın vurulmasının haklı olduğunu belirterek Wallace’ı vuran memur Huff’u kahraman ilan ettiğini ifade etti.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

8+7 = ?