logo


17 yaşındaki Melike 4 gündür kayıp

kayıp

Nazilli’de oturan 17 yaşındaki Melike Gülüş’ten 4 gündür haber alınamıyor. Gülüş’ün, 3 ay önce kayıplara karışan Suriyeli genç kız Safa Halaf ile aynı işyerinde çalıştığı belirtildi.

Aydın’ın Nazilli İlçesi’nde oturan 17 yaşındaki Melike Gülüş’ten 4 günden bu yana haber alınamıyor.Kaybolduğunu gün sosyal paylaşım sitesindeki profilinde ’İlişkisi başladı’ paylaşımı yapan Gülüş’ün, 3 ay önce kayıplara karışan Suriyeli genç kız Safa Halaf ile aynı işyerinde çalıştığı belirtildi. Bir gelinlik fabrikasında çalışan 17 yaşındaki Melike Gülüş, geçen 25 Haziran’da işe gitmek için evden çıktı. Ancak, bir daha kendisinden haber alınamadı.Polis ve savcılığa giderek kayıp başvurusunda bulunan ailesi, gören ya da yerini bilenlere seslenerek, bulunması için yardım istedi.

kayıp1

Endişe içinde beklediklerini söyleyen anne Hamide Gülüş, şöyle dedi: “Ramazan ayı olması nedeniyle sabah erken işe giden kızım saat 04.00’teki servisini kaçırdı. Ben de karanlık olduğu için ’motosikletle baban bıraksın’ dedim. Ama ’ben giderim’ diyerek sabah 07.00’de evden ayrıldı. Fabrikanın dikiş atölyesinde çalıştığından, fazla rahatsız etmemek için iş çıkışı olan saat 15.00’te aradım. Telefonu meşgule aldı. Önce işi vardır diye şüphelenmedim. Ancak akşam 21.00’e kadar ben, babası ve akrabalarımız ne kadar aradıysak hep meşgule alındı telefon. Daha sonra kapandı. Aynı saatlerde ise iş yerindeki şefleri arayarak ’Melike bugün işe gelemedi hasta mı’ diye sordu. O andan itibaren bir şeylerin ters gittiğini anladık ve hemen polise başvurduk.”

3 AY ARAYLA İKİNCİ KAYIP
Melike Gülüş’le aynı gelinlik fabrikasında çalışan Suriyeli 19 yaşındaki Safa Halaf da 12 Mart 2015 tarihinde “İşe gidiyorum” diyerek evinden ayrılmış ancak bir daha ailesi kendisinden haber alınamamıştı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » »

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?