logo


15 yaşındaki çocuğa ‘aptestim kaçar’ diye bakmadı

Eyüp Devlet Hastdoktor

Eyüp Devlet Hastanesi doktoru Necibe Nur Keleş, 15 yaşındaki erkek hastaya ‘aptestim kaçar’ diye bakmadı, başı açık hastalara ‘Allah belanızı veriyor’ dedi.

Eyüp Devlet Hastanesi’nde dün iki inanılmaz olay yaşandı. Muayene olmak için hastaneye kızıyla gelen Zübeyde Balcı (46), 10 gündür şiddetli baş ağrısı yaşadığını ancak Nöroloji Uzmanı Necibe Nur Keleş’in kendisini başı açık olduğu için muayene etmeyi reddettiğini ileri sürdü. Keleş’in kendisine “Allah belanızı veriyor, kapanın geçer, namaz kılmak ağrıları azaltır, bu vaziyette gezdiğiniz için böyle olmuşsunuz. Sizin içinize vesvese kaçmış. Allah’ın verdiği kuralları uygulayın. Namaz kılın” dediğini iddia etti.

15 yaşındaki oğlunu hastaneye muayeneye getiren Sultan Yama’ya da “Onu ramazanda muayene edemem abtesim kaçar, nikâh düşer” diyerek muayene etmediği ileri sürüldü. Yaşadıklarını hastane başhekimliğine ileten iki hasta, doktor hakkında şikâyetçi olduklarını, dava açmaya hazırlandıklarını söylediler.

Hastane yetkilileri de adı geçen doktorun 1 ay önce hastanede çalışmaya başladığını belirterek “İdari inceleme başlatıyoruz. Yapılanlar doğru şeyler değil” dediler. İddialarla ilgili ulaşmak istediğimiz Dr. Keleş ise telefonla görüş vermek istemediğini kaydetti.

Zoraki iftar

Bu arada çalışanlarına iftar yemeği veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin katılımı zorunlu tuttuğu ve katılmayanlardan mazeret bildirmelerini istedi.

Kaynak:Sibel Bahçetepe / Cumhuriyet

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

3+8 = ?