logo


16 Ağustos 2016

15 Temmuz darbe girişiminden sonra en çok onlar konuşuldu

15 Temmuz darbe girişiminden sonra en çok onlar konuşuldu

Türkiye tarihine ‘ihanet gecesi’ olarak geçen 15 Temmuz darbe girişiminin ardından bir ay geçti. 250’ye yakın şehidin verildiği o gecenin ardından Türk halkı demokrasisine sahip çıkmak için günlerce sokaklarda bayraklarıyla nöbet tuttu. Sanat camiasından da birçok ünlü isim demokrasi nöbetlerinde vatandaşların arasındaydı. Peki o gecenin ardından 1 aylık süreçte ünlülerin dünyasında neler oldu, neler değişti? Sizler için analizini yaptık…

6 AĞUSTOS-ATALAY DEMİRCİ TUTUKLANDI

15 Temmuz darbe girişiminin sorumlusu olan Fethullah Gülen’e sanat camiasından yakın isimler Ayyıldız Tim adlı Twitter hesabı tarafından açığa çıkarılmaya başlandı. Birçok ünlü ismin hesabını hackleyen hacker grubu komedyen Atalay Demirci’nin Twitter hesabını ele geçirdi. Mesajlarında FETÖ’ye yakınlığıyla bilinen Hakan Şükür ve Enes Kanter’le yazışmaları çıkan Demirci günler sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.

1

12 AĞUSTOS- SILA’NIN KONSERLERİ PEŞ PEŞE İPTAL EDİLDİ

7 Ağustos’da Yenikapı’da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi için ‘Hayır katılmayacağım. Kesinlikle darbe karşıtıyım ama böyle bir şovun içinde bulunmayı tercih etmiyorum’ diyen Sıla için de beklenmeyen bir son yaklaşır gibiydi. Sosyal medyada günlerce eleştirilen, sanat camiasından bazıları dışında neredeyse hiç destek göremeyen Sıla’nın birçok ilde konseri peş peşe iptal edildi. Daha sonra açıklama yaparak; yanlış anlaşıldığını ifade etti.

2

SILA NE DEDİ?

3

SILA’YA DESTEK VERENLER

Sıla’ya Aylin Aslım, Hülya Avşar ve Tuğçe Kazaz sosyal medyadan destek verdi. İşte o mesajlar…

22

23

DAVUT GÜLOĞLU SILA’YA CANLI YAYINDA KÜFÜR ETTİ

Sıla’ya tepkiler sadece sosyal medyadan gelmedi. Meslektaşı Davut Güloğlu Beyaz Tv’de yayımlanan Söylemezsem Olmaz programında şarkıcı Sıla’ya S… olsun gitsin” şeklinde küfür etti.
Gelen tepkiler üzerine Güloğlu Twitter hesabından kendini böyle savundu:
‘Başkalarının görüşlerine DEMOKRASİ kılıfını giydirenler benim vatanına hizmet etmeyenlere karşı olan görüşümü DEMOKRASİ olarak görmüyorlar.’

13 AĞUSTOS-HALİL SEZAİ KONSERİNDE AKP VE ERDOĞAN’I SUÇLADI

13 Ağustos’da Bursa’da bir mekanda konser veren Halil Sezai de siyasi vermek istedi. ‘Hükümetten davacıyım’ diyen Sezai AKP ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı suçladı.

1

Halil Sezai’nin açıklamalarından bir kısım şu şekilde;
‘Bizim ne suçumuz var ben anlamadım. Yaklaşık 36 senedir yaşıyorum ne bir bilim, ne bir felsefe, ne bir sanat, ne bir spor dalında dünyada herhangi bir şeyde göremedim. Hiçbir şey göremedim ve bundan bıktım artık, sıkıldım, çok sıkıldım. Sizin kendi kendinizi beslediğiniz, riyakarlık yaptığınız, gemiler aldığınız, inanılmaz şekilde orada bir sürü, bir sürü şeyler götürdüğünüz, kayırdığınız, akrabalarınızı koyduğunuz, fark etmez bunun adı AKP, RTE. Hiç fark etmez yani biri birine, biri diğerine, al birini vur ötekisine. Şahsım olarak bundan kusasım var, artık nefret ediyorum.’
Sosyal medyada Sezai’nin açıklamaları üzerine ikiye bölündü. Destekleyenler ve desteklemeyenler…

2

3

4

5

6

14 AĞUSTOS-HAKAN ŞÜKÜR’ÜN BABASI TUTUKLANDI

FETÖ soruşturmasında futbolcu Hakan Şükür’ün babası Sermet Şükür tutuklandı. Baba Şükür, FETÖ’ye maddi destek sağlamak suçundan tutuklanırken, ifadesinde terör örgütü üyeliğini kabul etmedi. İşyerinde terör örgütü elebaşı Fethullah Gülen’in 2 kitabı bulunan Selmet Şükür savunmasında, “Ben kimseye para aktarmadım. Terör örgütü üyeliğini kabul etmiyorum. Ben inşaat sektöründeyim, ticaret yapıyorum” dedi. Selmet Şükür’ün oğlu Hakan Şükür ile ilgili sorulan soruları ise cevapsız bıraktı. Şükür ailesinin tüm varlıklarına el konulurken, Hakan Şükür’ün ise Amerika’da Fethullah Gülen’in yanında olduğu iddia edildi.

15 AĞUSTOS-BEDİRHAN GÖKÇE DE FETÖ’CÜ ÇIKTI

Kral FM’de hafta içi her gece radyo programı sunan Şair Bedirhan Gökçe’nin FETÖ ile bağlantılı olduğu iddia edilen mesajları Ayyıldız Tim tarafından ifşa edildi.Mail adresi hacklenen Bedirhan Gökçe’nin, Fetullah Gülen’in doktoru Kudret Ünal’dan “Tazyiki artırdılar benimle ilgili sadece dua, sizden ve büyüğümüzden sonra uzun yazarım. Allah mahcup etmesin” diyerek dua istediği mail yayınlandı.

1

FETÖ’nün doktoru da, “Bedirhan Gökçe Bey’e tazyiki artırmışlar dua bekliyorlarmış. Hizmetlerini arzediyormuşlar efendim” yazılı kağıdı dua kutusuna attığını gösteren bir maille cevap verdi.

2

BEDİRHAN GÖKÇE YALANLADI

3

Kaynak:Selçuk KARAMAN / Mynet Magazin

Etiketler:
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

7+8 = ?