logo


14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismar sanıklarına hapis cezası

576a908518c7735f149a6a1e

KAYSERİ’de, tehdit, şantajla 14 yaşındaki kız çocuğu A.Ö.’yle ilişkiye giren ve parasını aldıkları öne sürülen 3 sanıktan 2’sine 12’şer yıl 2’şer ay 20’şer gün, birisine ise 16 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

Olay, geçen yıl Şubat ayında meydana geldi. 18 yaşındaki M.Ö., 17 yaşındaki B.T. ve 19 yaşındaki Mehmet P., 14 yaşındaki A.Ö. adlı kızla çeşitli tarihlerde zorla ilişkiye girerek, şantaj yaptı. A.Ö.’nün şikayeti üzerine gözaltına alınan M.Ö., B.T. ve Mehmet P. tutuklandı. A.Ö. nöbetçi mahkemede verdiği ifadede, şöyle dedi:

“Geçen yıl Şubat ayında arkadaşlarımla birlikte bir alışveriş merkezinde eğlenirken M.Ö. ve B.T. ile tanıştım. B.T. beni bir kafeye çağırdı. B.T. bana meyve suyu aldı. Meyve suyu içtikten sonrasını hatırlamıyorum. Bir evde uyandım. Kalktığımda B.T. çıplaktı. Evden ağlayarak saat 18.30 sıralarında ayrıldım. Berkay daha sonra bana evde olanları CD’ye çektiğini ve kendisini ne söylerse yapmamı istediğini söyledi. Bu nedenle B.T. ile 4-5 kez ilişkiye girdik. Mehmet’in elindeki CD’yi M.Ö’ye verdiğini öğrendim. M.Ö. de, “Seni rezil ederim” diyerek beni tehdit etti, 4-5 kez ilişkiye girdi. Ayrıca M.T.’ye tehditlerinden dolayı 1500-2 bin TL verdim. Daha sonra B.T.’nin arkadaşı Mehmet P. ile tanıştım. Mehmet P. beni tanımadığım bir kişiye pazarladı. Pazarladığı kişiyle cinsel ilişkiye girdik. Ardından Mehmet P. beni tehdit ederek para istedi. Kendisine de yaklaşık 2 bin 500 TL para verdim. Sanıklardan şikayetçiyim.”

Kayseri 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, tutuklu sanıklar M.Ö. ve B.T. Ankara Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan SEGBİS yöntemi ile katılırken diğer sanık Mehmet P. ise, duruşmada hazır bulundu. B.T., A.Ö.’den para almadığını, kendisine 18 yaşından büyük olduğunu söylediğini iddia etti.

Diğer tutuklu sanık M.Ö. de A.Ö. ile zorla ve tehditle ilişkiye girmediğini, onun rızası ile birlikte olduklarını savunarak tahliye edilmesini istedi. Mehmet P. de, suçlamaları kabul etmediğini belirterek, gözyaşı döktü.

Mahkeme heyeti açıkladığı kararında B.T. ve M.Ö.’ye 12’şer yıl 2’şer ay 20’şer gün,sanık Mehmet P.’ye ise 16 yıl 8 ay hapis cezası verdi.

Etiketler: »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

5+9 = ?