logo

13 aylık bebek ölmeden önce ‘babasının tacizine uğramış’

13 aylık bebek ölmeden önce ‘babasının tacizine uğramış’

Poppi Worhington adındaki 13 aylık kız çocuğu, 2012 yılında öldü. Yıllar sonra bir yargıç, kızın ölmeden önce babasının tacizine uğradığı kanısına vardı.

Poppi Worthington adındaki küçük kız, 2012 yılının Aralık ayında Cumbria bölgesinin Barrow kentindeki evinde ağır yaralı bulunmuş ve hastaneye götürüldüğünde öldüğü ilan edilmişti.Daha sonra yapılan adli tıp incelemesi sadece yedi dakika sürdü ve ölüm nedeninin belirsiz olduğu sonucuna varıldı.

13-aylik-bebek taciz

BBC Türkçe’de yer alan habere göre, hastaneye götürüldüğünde ve yapılan otopside Poppi’nin sağ dizinin altında daha önce meydana gelen bir kırık ve bedeninde vahim yaralar olduğu belirlenmişti.

YASAL MÜCADELE 3 SENE SONRA AÇIKLANDI

47 yaşındaki baba Paul Worthington cinsel taciz kuşkusuyla gözaltına alınarak sorgulanmış, ancak serbest bırakılmıştı.Poppi’nin ölümüyle ilgili soruşturmanın ayrıntıları, basın, polis, çocuk bakım kurumları, bebeğin babası ve mahkemeler arasında uzun süredir devam eden yasal mücadele sonunda olaydan ancak üç yıl sonra açıklanabildi.

İngiltere’de o günden bu yana Poppi Worthington’un babasının tecavüzüne uğrayıp uğramadığı konusunda tartışmalar yaşanıyor.Ailenin diğer çocuklarının koruma altına alınması gerekip gerekmediğinin belirlenmesi amacıyla yürütülen soruşturmalarda konu tekrar gündeme geldi.

YARGIÇ, ÖNCE CİNSEL TACİZ “VAR” DEDİ SONRA DA “YOK” DEDİ

2014′te yürütülen soruşturmada Yüksek Mahkeme yargıcı Peter Jackson, babasının Poppi’ye cinsel tacizde bulunduğu kanısını kayda geçirdi.Üç tıbbi uzman geçen ay verdikleri ifadede, Poppi’nin ölümünden sonra yapılan ilk incelemede cinsel taciz belirtileri bulduğunu söyleyen İçişleri Bakanlığı uzmanına katılmadıklarını söylediler.

Yargıç Jackson ise, kısa bir süre önce sonuçlanan ikinci soruşturmada daha önce vardığı kanıyı değiştirecek bir bulguya rastlamadıklarını belirterek, kararını aynen tekrarladı.

Jackson, “bütün belirtiler dışarıdan yapılan bir saldırı travmasına işaret ediyor” dedi. Paul Worthington ise, kızına saldırıda bulunduğunu reddediyor ve iyi bir baba olduğunu söylüyor.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?