logo


26 Aralık 2015

12 yıl sonra gelen mutluluk kursaklarında kaldı!

Bilecik’te engelli bir çiftin 12 sene sonra dünyaya gelen ikiz bebeklerinden kız olanı hastalıkla boğuşurken, aile ise maddi imkansızlıklar yüzünden çaresizlik içinde destek bekliyor.

Ertuğrulgazi Mahalesi Bahçelievler Sokak No:1’de 3 katlı bir apartmanın bodrum katında oturan engelli Ayşe ve Suat Kara çiftinin 12 sene dünyaya gelen ikiz çocuklardan kız olanı Behice Nur Kara’nın kalbinin delik olması ve maddi imkansızlıklar, ailenin mutluluklarını kursaklarında bıraktı. Küçük yaşta düşme sonucu sinirleri zedelendiği için elini kullanamayan anne ile, 7 aylıkken geçirdiği çocuk felci sonucu belden aşağısı felç kalan babanın tek tesellileri çocukları oldu.

“EŞİM ENGELLİ BENİM DE ELİMDE BİR SORUN VAR”
Behice Nur ve Yasin kardeşlerinin engelli annesi Ayşe Kara, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, 12 senedir evli olduklarını anlatarak, “Daha önceden aşılama yaptık, ama tutmadı. Sonradan ikizimiz oldu. Eşim engelli, benim de elimde bir sorun var. Durumumuz yetmiyor ama Allah’ın izniyle büyütmeye çalışıyoruz. Mahalle Muhtarımız Hakkı Bolu abim Allah razı olsun yardımcı oluyor. Evimiz kira, kiramıza da zam geldi yine. 3 aydan 3 aya engelli maaşıyla geçinmeye çalışıyoruz. Tek elimle çocuklara bakmak zor oluyor, hakkından gelmeye çalışıyorum. Allah’ın izniyle inşallah çocukları büyüteceğiz” dedi.

“EVİMİZİN NEŞESİ OLDULAR”
Belden aşağı felç olan baba Suat Kara ise, 12 sene sonra çocuklarının olduğunu belirterek, “Çocuklarımız evimizin neşesi oldu. Ancak maddi sıkıntımız var. Engelli maaşıyla geçinmeye çalışıyoruz. Yeri geldi mi olmuyor, sağ olsun Hakkı abim ziyaret ediyor. Birkaç yere gittik, engelli olduğumuz için geri çevrildik. Ben 7 aylıkken çocuk felci geçirdim ve o zaman tıbbi imkansızlıklardan dolayı belden aşağısı engelli oldu” ifadelerine yer verdi.

“İKİZLERDEN KIZ OLANININ KALBİ DELİK”
Ertuğrulgazi Mahallesi eski muhtarı Hakkı Bolu, Suat ve Ayşe çiftinin mahalleye kendinin muhtarlık yaptığı döneminde geldiklerini belirtti. Bolu, “Buraya yerleştiler. Bodrum katta oturuyorlar. Burası zaten sobalı bir evdi. Durumları hiç iyi değildi. Bir mahalleli olarak, mahalle muhtarı olarak sahip çıktım. Şimdi de bir abileri olarak sahip çıkıyorum. Gerekli yardımları şahsen ve çevremdeki dostlarım sayesinde onları burada yaşatmaya çalışıyorum. 12 yıl sonra ikizleri oldu. İkizlerden kız olanının kalbi delik demiş doktorlar. Şuan onun tedavisiyle de uğraşıyoruz. Bu çocukların mama, bez gibi birçok ihtiyacı var. Sayın valim, belediye başkanım, yardımseverler derneği sizlerin bu kardeşlerimize yardımcı olmanızı diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Etiketler: »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

6+7 = ?