logo


1 saat bile yaşamaz dediler ama…

1 saat bile yaşamaz dediler ama…

6. kattaki evinin balkonundan düşen kadın taburcu oldu.

Konya’da 6. kattaki evinin balkonundan düşen 40 yaşındaki Asiye Yardımcı, doktorların “1 saat bile yaşamaz” demesine rağmen 3 ay süren taburcu sonrasında yürüyerek taburcu oldu. İkinci katın balkonuna çarpan Yardımcı, bilinci kapalı şekilde kaldırıldığı hastanede bir süre yoğun bakım servisinde tedavi gördü. Omuriliğinde zedelenme, sağ bacağında kısmi felç olduğu belirlenen Yardımcı, yaklaşık 3 ay süren tedavinin ardından yeniden yaşama tutundu.

“30 saniye dahi oturamıyordu”

Hastanın tedavi gördüğü özel hastanedeki doktoru Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Osman Tüfekçi, Yardımcı’nın 6. kattan düşmesine rağmen vücudunda kırık ve çıkık bulunmadığını söyledi. Tüfekçi, “Karnında, sırtında ve vücudunun birkaç yerinde büyük hematomları, kanama odakları vardı. Ağrıdan dolayı 30 saniye bile oturamıyordu ama Asiye Hanım çok azimli ve yaşama sevinci bulunan biri. Yaklaşık 1,5 ay çalıştık ve şimdi hastamız yürüyebiliyor, merdiven çıkıp inebiliyor” diye konuştu.

2

Asiye Yardımcı ise olayla ilgili fazla bir şey hatırlamadığını, mayıs ayında balkonda kızıyla konuştuğu sırada baş dönmesi yaşadığını, daha sonra gözünü hastanede açtığını ifade etti. Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakımda bir süre kaldıktan sonra başka bir hastaneye sevk edildiğini anlatan Yardımcı, şunları kaydetti:

“Doktorlarım mucize olarak görüyor”

“İlk tedavi gördüğüm hastanede kımıldayamıyordum bile. Yakınlarıma ’1 saat bile yaşamaz’ demişler. Ardından sevk edildiğim Beyhekim Devlet Hastanesi’nde de bir süre tedavi gördükten sonra bu hastaneye geldim. Burada doktorlarımın ilgi ve desteğiyle yaklaşık 1,5 ay süren fizik tedavinin ardından ayağa kalktım. Doktorlar ve yakınlarım, yaşamamı ve ayağa kalkmamı mucize olarak görüyor. Şu an kendimi çok iyi hissediyorum.”

Etiketler: » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

1+1 = ?