logo


1 günde 2 piyango kazandı

abd-piyango
ABD’de bir adam aynı gün içinde aldığı iki piyango biletinden de ikramiye kazandı.
Cary Collings isimli başkentli, sabah işyerine giderken bir kazı kazan bileti aldı. Biletten 55,555 bin dolar kazandığını gören Collings büyük bir sevinç içinde işyerine gitti.

Şanslı adam, iş çıkışı biletle birlikte Washington Piyango İdaresi’ne giderken, bir bilet daha aldı. Collings bu biletten de 200,000 dolar kazandı.
Yerel basında yayınlanan haberlere göre, Collings kazandığı paranın bir kısmını borçlarını ödemek için kullanacak. Collings, paranın geri kalanıyla ne yapacağı konusunda bir planı olmadığını belirterek, normal yaşantısına devam edeceğini söyledi.

ABD’de bu yıl Arkansaslı Stephen ve Terri Weaver çifti piyangodan 1 milyon dolar ikramiye kazanmış, aynı hafta sonunda 50 bin dolarlık ikramiye de aynı çifte çıkmıştı.

Stephen Weaver, ABC kanalına yaptığı açıklamada, iki ikramiye çıktığında da neredeyse kalp krizi geçireceğini beliterek, “Hemen bir aspirin almak zorunda kalmıştım” diye konuşmuştu.

Arizano’da yaşayan Diane ve Kerry Carmichael çifti ise, 1995’te piyangodan 2,5 milyon dolar kazanmış, geçtiğimiz Mart ayında da 1 milyon dolarlık ikramiyenin sahibi olmuşlardı.

İngiltere’de ise George Traykov isimli adam üç yıl için EuroMillons piyangosundan iki kez ikramiye kazandığını, üçüncüsünü de bir rakamla kaçırdığını belirtmişti.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

7+2 = ?